Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Krótki czas grzania świec

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Krótki czas grzania świec

    Ten soft czyści wszystko(tak samo miałem). Trzeba na nowo zakodować RNS510 przez VCDS

  • #2
    Krótki czas grzania świec

    Mam taki problem z odpalaniem, gdy zostawie samochód na noc albo na dłuzszy czas to ciężko pali, natomiast gdy pochodzi już z 15 sekund to odpala za dotknięciem. Co może być ,,Niby ,,,,mechanik""" mówi że za krótko grzeją świece i że może to być wina przekaźnika czy da się jakoś to sprawdzić?

    Komentarz


    • #3
      To sprawdz sobie pierwsze swiece i wtedy zobaczysz czy sa dobre czy nie. ale ja bym na swiece nie stawiał. Aswieci ci sie wogóle kontrolka swiec po odpaleniu?

      Komentarz


      • #4
        świece były dopiero wymieniane są nówki, uprzedzam kolejne pytanie kąt wtrysku wyregulowany

        Komentarz


        • #5
          moze byc ze ci sie paliwo cofa

          Komentarz


          • #6
            ale dlaczego, wezyki by były nie szczelne??

            Komentarz


            • #7
              Jak długo Ci grzeją świece i przy jakich temperaturach. U mnie był problem nie tyle z odpalaniem silnika co z "kulturą" odpalania, dwie trzy sekundy po odpaleniu silnik nierówno pracował, działo się tak w temperaturach w okolicy 3,4,5 stopni na plusie. Wydłużyłem delikatnie czas grzania świec, jest poprawa.
              // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
              ------------------------------------------------------

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez K_Popiel
                Jak długo Ci grzeją świece i przy jakich temperaturach. U mnie był problem nie tyle z odpalaniem silnika co z "kulturą" odpalania, dwie trzy sekundy po odpaleniu silnik nierówno pracował, działo się tak w temperaturach w okolicy 3,4,5 stopni na plusie. Wydłużyłem delikatnie czas grzania świec, jest poprawa.
                Właśnie bardzo krótko tak jak latem, z tego co wiem komputer powinien sobie sam dobrać czas grzania świec i o to mi chodzi (dlaczego nie dobiera, co mogło to spowodować) i jak wydłużałeś czas ggrzania świec??

                Komentarz


                • #9
                  U mnie było to samo i do wymiany był czujnik temperatury. Po tym zaczęły grzać dłużej.
                  New Beetle 2,0 AQY
                  PT Cruiser 2,2 CRD

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja miałem taką samą sytuację jak andrzej39, wymiana czujnika temperatury rozwiązała problem.
                    Też wydłużałem czas grzania świec ale nie przyniosło to żadnego efektu - kontrolka od świec mignęła kontrolnie i od razu gasła (przy -15 st C). Dodam, że VAG nie pokazywał żadnych błędów i nic nie wskazywało na ten czujnik.

                    Nie wiem czy ma to jakiś związek, ale temperatura na zegarach była pokazywana poprawnie.

                    Komentarz


                    • #11
                      a i owszem , nie było błędów i wskaźnik ok
                      New Beetle 2,0 AQY
                      PT Cruiser 2,2 CRD

                      Komentarz


                      • #12
                        Można sprawdzić czy to czujnik odłączając od niego wtyczkę, komputer pominie wartość temperatury i świece powinny zagrzać dłużej. Jeżeli to pomoże można się pokusić o wymianę czujnika.
                        // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
                        ------------------------------------------------------

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez K_Popiel
                          Można sprawdzić czy to czujnik odłączając od niego wtyczkę, komputer pominie wartość temperatury i świece powinny zagrzać dłużej. Jeżeli to pomoże można się pokusić o wymianę czujnika.
                          Pomimo odłączenia nic nie daje mechanik mówił nam że może być wina przekaźnka bo jest wsadzony 103 od volkswagena. Czy to właśnie to może być powodem? Czy skoda ma lepszy, czy może ten nie współprcuje dobrze? Ewentualnie jaki powinien być?

                          [ Dodano: Sob 21 Sty, 12 21:48 ]
                          Chłopaki dzisiaj jak sprawdzałem wyskoczył mi bląd 1039 Czujnik temperatury dla wskaźnika temp. płynu chłodzącego - G2. Co on powoduje? Czy mogę mieć przez niego problemy z odpalaniem?

                          Komentarz


                          • #14
                            Tak z czystej ciekawości odświeżę:

                            Jakie powinny być mniej więcej czasy grzania świec w zależności od temperatury?

                            Przykładowo dzisiaj -3 stopnie na termometrze samochodu, niestety nie sprawdziłem temp płynu, po ~13h postoju zagrzały na 1,96 sekundy. Nie za krótko jakoś?

                            Komentarz


                            • #15
                              grzanie świec

                              U mnie było podkreślam tak ,że przy temp 7.5 stopnia świece grzały 8 sekund mam nawet film ale znowu coś się przestawiło i jest tak ,że przy 7 stopnia wzasadzie nic nie grzeje i gorzej odpala. A kiedyś myślałem ,że paliwo się cofa i dla tego słabo pali i na 3 cylindry łapie początkowo. Jak ktoś chce film moge przesłać. Film z 10.23.2014 auto miało 10 lat a paliło super.
                              nowy cSIMC od Aliego
                              seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
                              Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

                              półosie seryjne przebieg 273 tyś

                              Komentarz


                              • #16
                                odgrzeję troche temat
                                mam 1.9 tdi alh i problem z czasem grzania świec,przekaźnik zmieniony czujnik temp zmieniony,czas grzania świec zmieniony na 9 s przy temp płynu w granica 4 stc.
                                a jak grzało 3 s tak grzeje. może ktoś coś mi podpowie bo skonczyły mi sie pomysły

                                Komentarz


                                • #17
                                  A pomiar czasu grzania świec masz z kontrolki czy faktycznie z zasilania świecy. Bo po zgaśnięciu kontrolki świece dalej grzeją.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    pomiar na wtyczkach świec

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X